מאמרים

פרחים בקנה ובנות בצריח - המשך המאמר


לשם התחלת החיים מנקודת מוצא חיובית, מעניק הצבא לכל חייל משוחרר מענק כספי, אליו מלווה פיקדון המיועד למטרות לימודים, הקמת עסק, חתונה או קניית בית. כמו כן, ישנם ארגונים רבים אשר מסייעים לחיילים המשוחררים למצוא את הנתיב הנכון להמשך חייהם. לדוגמה, הקרן להכוונת חיילים משוחררים, בשיתוף עם משרד הביטחון, מעניקה לחיילים יעוץ והכוונה בנושאים רלוונטיים רבים כמו עבודה מועדפת, לימודים גבוהים, זכויות והטבות לחיילים משוחררים ועוד... השאיפה של הקרן ושל שאר הארגונים הפועלים בנושא היא לגרום למעבר מחיי הצבא לחיי האזרחות להיות כמה שפחות מאיים וקל להתאקלמות. בהמשך להקלות אלו, חיילים משוחררים פטורים בין היתר ממילואים בשנה הראשונה לשחרורם, מתשלומי ארנונה ופטור מלא ממס הכנסה.
כמו כן, משרד הביטחון ממליץ לחיילים המשוחררים להגיש מועמדות לעבודות המועדפות השונות בשוק. עבודה מועדפת היא אחת מבין כמה אפשרויות תעסוקה נצרכות בשוק העבודה(מתדלק/ת בתחנות דלק, עובד/ת בניין, חקלאי/ת ועוד), במסגרתה, בתום חצי שנה של עבודה, ניתן לעובד מענק בסך של 8800 שח.

 

יש עם מי לדבר

מסקרים שנערכו התברר כי אחוז החיילים המשוחררים המעידים על עצמם כמאושרים הוא אינו גבוה, לפחות לא כמו שחיילי החובה חשבו שיהיה. חיי האזרחות עלולים להיות לפלטפורמה קשה לצליחה עבור מרבית החיילים המשוחררים, אך חשוב לזכור כי ישנן אגודות וקרנות אשר כל ייעודן הוא מתן עזרה לחייל המשוחרר. אם אתם חשים אבודים בעולם הגדול, יש למי לפנות ומכל נקודה נמוכה, תמיד יש לאן לעלות.

חזרה לחלק ראשון